De Belgische markt, met name het universele kanaal, heeft een groeispurt ingezet wat betreft de uitrol van werkplaatsconcepten en -formules, en in iets mindere mate de productgerelateerde formules. Op de vele vierkante meters die vier grote distributeurs op de Autotechnica-vakbeurs bezetten, was dat goed te merken.

Na de pandemische jaren was Autotechnica eind maart weer een ouderwetse vakbeurs voor onderdelen, gereedschappen, werkplaatsapparatuur en carwash. Een vakbeurs waar weer handen geschud konden worden, schouder aan schouder demonstraties konden worden bijgewoond en waar men bij de diverse horecapaviljoens weer eens met elkaar een pintje kon drinken. Een vakbeurs zoals die bedoeld is en klaarblijkelijk nog altijd in een behoefte voorziet.

De Belgische aftermarket, en zeker de aftersales, heeft er altijd wat anders uitgezien dan in Nederland. Bij onze zuiderburen heeft het universele autobedrijf – mede onder invloed van een ander apk-keuringsregime – zich pas later geïnteresseerd voor de marketing van reparatie en onderhoud. De online klant brengt daar verandering in. Die wil de verschillende aanbieders beter met elkaar kunnen vergelijken, iets waar het prijsvergelijkingsplatform IDGarages op inspeelt, en bijvoorbeeld op afstand een werkplaatsafspraak kunnen maken. Hiervoor bieden de werkplaatsconcepten uitkomst, die hen dankzij de krachtenbundeling meer mogelijkheden biedt dan het individuele garagebedrijf.

Concepten

Er is in België een professionaliseringsslag gaande die mede heeft geleid tot een eerste sanering onder vooral kleine schadeherstellers en garagebedrijven. Daarnaast is er steeds meer behoefte aan commerciële ondersteuning middels een full service werkplaatsconcept. Niet alleen door de conceptgevers wordt op dit gebied flink gas gegeven. Moest je op voorgaande edities van Autotechnica echt op zoek gaan naar een concept, nu waren er verschillende vertegenwoordigd, waarvan de meeste ook nog eens groot uitpakten, waaronder AutoFirst, AD Autobedrijf, CarProf, Quality Garage, Bosch Car Service, Autocrew, 1,2,3 Autoservice, Champion Oil, Moobi, Requal, Eurorepar en EuroGarage (in Nederland beter bekend als CarXpert).

Grossier

Het universele autobedrijf omarmt het conceptdenken en dat betekent voor onderdelendistributeurs en hun grossiersvestigingen de kans op een hoge mate van klantenbinding. Op Autotechnica ontbraken daarom de ondersteunende grossiersgroepen niet, want net als in Nederland zijn zij de motor achter de werkplaatsconcepten. LKQ-VHIP (bij ons LKQ-Fource), Brezan (Alliance Automotive Group Benelux), Distrigo van Stellantis en sinds kort D’Ieteren middels het overgenomen PHE-Doyen waren prominent aanwezig. Alle hiervoor genoemde werkplaatsconcepten behoren dan ook tot één van deze vier internationale distributeurs.

Eigen concepten

D’Ieteren presenteerde op de beursvloer daarnaast ook nog het eigen schadeherstelconcept WonderCar. Volgens ingewijden staat er bij D’Ieteren een soortgelijk eigen universeel garageconcept in de planning. Dit full service werkplaatsconcept zal waarschijnlijk onder de naam WonderService worden geïntroduceerd. Verder zagen we bij LKQ het concept Quality Garage, dat alleen nog in België en Luxemburg wordt gevoerd. Het zal interessant zijn om deze ontwikkelingen te volgen, want synergiemogelijkheden en van elkaar leren, leveren altijd wat op.

Dirk Lampaert (Technical Concept Manager Group bij Doyen) toont trots de Emergency Plug. “Hulpdiensten lopen bij elektrische voertuigen tegen unieke problemen aan. Zo kan een voertuig zonder het te weten nog actief zijn en door een inzittende in beweging gebracht worden. Levensgevaarlijk voor betrokkenen. Deze Emergency Plug is een simpele en snelle remedie. Door de plug denkt de auto in de laadmodus te zijn en kan dus niet rijden. Let wel: het hoog-voltagesysteem blijft gewoon actief, er blijft ook spanning staan op het batterijpakket. Voor werkzaamheden daaraan gelden de bekende regels zoals het verwijderen van de serviceplug en andere maatregelen.” Hulpdiensten zoals de ANWB tonen belangstelling, daarnaast is het voor autobedrijven een makkelijk instrument om het voertuig te immobiliseren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 februari 2026
Nu officieel: ook dit Chinese automerk komt naar Nederland
16 februari 2026
Waarom reparatiekosten van auto’s steeds hoger worden
16 februari 2026
Nexen banden opent testlocatie 300 km boven de poolcirkel
16 februari 2026
Dit zijn de 10 meest voorkomende apk afkeurpunten volgens TÜV
13 februari 2026
ADG Emmen beste Toyota-dealer van Nederland
13 februari 2026
Self Driving Challenge van start
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57