Het hart van het dorp Ens, waar voorheen carnavalsklanken door de zalen galmden, heeft een nieuwe sportschool: Intens Fit. Remco de Olde en zijn vrouw Cynthia, een ondernemend duo met een passie voor sport en hun dorp, openden er begin december de deuren. “De positieve reacties en het enthousiasme van de mensen geven ons nog de meeste energie.”

Tijdens een rondleiding door de moderne fitnessruimte, waar de geur van zweet zich kan vermengen met de frisse geur van nieuwigheid, vertelt Remco over het ontstaan van Intens Fit. “Het idee om een sportschool te starten kwam eigenlijk van Cynthia, die al personal trainer is, maar rond 2020 werden we serieuzer en begonnen we te brainstormen. Er was alleen nooit een geschikte locatie beschikbaar.”
Tot het voormalige zalen- en restaurantcentrum ‘Het Wapen van Ens’ vrijkwam. “Ik wist dat de huurder ging stoppen en zag direct de potentie van de ruimte”, vervolgt Remco. “Hoewel er voor de toekomst plannen zijn voor appartementen op deze locatie, kregen wij de kans om de ruimte tijdelijk te huren. We zitten hier in ieder geval een jaar, maar het kan ook vier jaar worden. Ondertussen zoeken we naar een permanente locatie, maar die moet sowieso in Ens zijn.” De naam Intens Fit was een spontane ingeving van Remco, een knipoog naar het dorp Ens en de energie die sporten met zich meebrengt.


Laagdrempelig
De afwezigheid van een sportschool in Ens en de grote gunfactor vanuit het dorp bleken belangrijke troeven. “Ik ben geboren en getogen in Ens, ik ken vrijwel iedereen en ik ben actief betrokken bij de lokale voetbalvereniging. De mensen moesten voorheen naar Emmeloord of Kampen om te sporten, maar dat is toch al snel 10 tot 16 kilometer. Met Intens Fit bieden we een laagdrempelig alternatief in de buurt. Men kan hier zelfstandig met een app naar binnen, dit werkt perfect. Wat Intens Fit onderscheidt van andere sportscholen? Dan zou ik zeggen: de persoonlijke begeleiding die standaard bij elk abonnement is inbegrepen. Cynthia maakt een persoonlijk trainingsschema en geeft een rondleiding langs de toestellen. Zo zorgen we ervoor dat iedereen op een verantwoorde manier traint en blessures voorkomt.”

Lange dagen
“Daarnaast werken we met flexibele abonnementen die maandelijks opzegbaar zijn. We vinden het belangrijk dat mensen vrij zijn om te kiezen en niet vastzitten aan een langdurig contract. De ruime openingstijden, van 5 uur ‘s ochtends tot 23 uur ‘s avonds en van 7 tot 7 uur in het weekend, zijn een ander pluspunt. In Emmeloord zijn sportscholen op zondag maar drie uur open en dan is het enorm druk. Hier kunnen mensen de hele dag terecht, wat ze veel flexibiliteit geeft. Cynthia runt Intens Fit voornamelijk, ze maakt lange dagen, maar gelukkig hebben we veel onbemande tijden. In totaal besteed ik zo’n 10 tot 15 uur per week aan Intens Fit. Ik moet onder druk staan om te presteren!”


Perfect in orde
“De positieve reacties en het enthousiasme van de mensen geven ons nog de meeste energie. Mensen die binnenkomen en zeggen dat ze geen seconde spijt hebben van hun overstap, dat is waar we het voor doen. We willen dat iedereen die bij Intens Fit sport, dat met plezier doet. Of dat nu 200, 300 of 500 leden zijn, dat maakt niet uit. Plezier en behoud staan voorop. Ook hebben we nu al uitbreidingsplannen, die zijn in volle gang. De ruimte naast onze huidige fitnesszaal, die voorheen dienstdeed als restaurant, wordt momenteel verbouwd tot een extra fitnessruimte. Daar komen de groepslessen en er komt extra cardioapparatuur te staan. De verbouwing moet tussen kerst en oud en nieuw afgerond zijn.

De keuze voor hoogwaardige fitnessapparatuur van een vooraanstaand merk was een bewuste keuze. Als we iets doen, doen we het goed. We hebben drie vrachtwagens vol uit Zwitserland laten komen en alles is vanaf dag één perfect in orde. Zelfs kleine details, zoals kapotte kussentjes, werden direct gerepareerd.”
Opgeruimd karakter
“Tijdens de onbemande uren gaat alles hier op basis van goed vertrouwen. Mensen kunnen eiwitpoeder, creatine, repen en drankjes pakken en via onze app afrekenen. We gaan ervan uit dat mensen eerlijk zijn. En mocht er eens een reepje missen, dan nemen we aan dat dat per ongeluk is gebeurd.” Het opgeruimde karakter van Intens Fit is mede te danken aan de tips van Cynthia’s oom, die een grote sportschool in Dokkum runt. “Hij adviseerde ons om vanaf dag één streng te zijn op het opruimen van gewichten en apparatuur. En dat werkt”, aldus Remco. “Mensen spreken elkaar er zelfs op aan, wat heel positief is. Intens Fit is een sportschool met een hart, gedreven door passie, enthousiasme en een sterke band met de lokale gemeenschap.”
