GPC, de beursgenoteerde moedermaatschappij van onder andere NAPA en Alliance Automotive Group heeft de eerste halfjaarcijfers van 2021 gepubliceerd. Tevreden gezichten, zo blijkt.

“Het verheugt ons dat we een sterke financiële prestatie kunnen melden, dankzij de consequente uitvoering van onze strategie en uiteraard ook het herstel van de wereldwijde markten. Het tweede kwartaal werd gekenmerkt door sterke, positieve verkooptrends, die hebben geleid tot een record kwartaalwinst”, aldus Paul Donahue, Voorzitter en ceo van Genuine Parts Company.

Een miljard meer

GPC heeft in het tweede kwartaal een omzet gerealiseerd van 4,8 miljard dollar. Een miljard dollar meer dan in het tweede kwartaal vorig jaar. Dat toen uiteraard onder grote corona-druk stond. De winst over dat kwartaal kwam uit op bijna 197 miljoen dollar. Over dezelfde periode vorig jaar werd nog een verlies genoteerd van 363 miljoen dollar. “De automotive divisie heeft de grootste groei – bijna 30 procent – gerealiseerd, zowel in de VS als in Europa. Het is ook de grootste divisie goed voor ruim 70 procent van de GPC-omzet”, benadrukt Donahue.

Over het eerste halfjaar heeft GPC nu een omzet van $9,2 miljard gerealiseerd, waarbij een winst van ruim 414 miljoen dollar werd genoteerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 januari 2025
Tesla Model 3 blijft courant dankzij prijsdaling
21 januari 2025
Meer auto’s gestolen, minder teruggevonden in 2024
21 januari 2025
De Klok importeur Falken in Nederland
21 januari 2025
ING: Nieuwverkoop valt terug naar 370.000 in 2025
21 januari 2025
Groen licht voor overname Nord-Ostsee Automobile
21 januari 2025
KwikFit opent vestiging in Den Hoorn
Meest bekeken berichten
Recente reacties