Het voorschotpercentage van de maximale Tegemoetkoming Energiekosten energie-intensief mkb (TEK) is bijgesteld van 60 naar 50 procent. Verder zijn de definitieve modelprijzen voor het vierde kwartaal van 2022 gesteld op 2,41 euro voor gas en 59 eurocent voor elektriciteit.

Een en ander meldt de Rijksdienst voor ondernemend Nederland op zijn website, rvo.nl. Nu dit bekend is kunnen bedrijven zelf alvast uitrekenen of zij over 2022 in aanmerking komen voor een TEK-vergoeding. Voorwaarde is dat de totale energiekosten van een bedrijf meer dan 7 procent van de omzet bedragen.

Voorschot

De minister besloot om het voorschot van 60 procent van de maximale tegemoetkoming te verlagen naar 50 procent vanwege de nieuwe ontwikkelingen op de energiemarkt. De energieprijzen zijn niet stabiel en blijven niet vanzelfsprekend hoog. Door het percentage wil de overheid voorkomen dat een voorschot hoger uitvalt dan de definitieve subsidie. In dat geval moet namelijk (een deel van) het voorschot worden terugbetaald.

De regeling wordt ondertussen nog verder uitgewerkt en opent naar verwachting het eerste kwartaal van 2023, na goedkeuring door de Europese Commissie (wetgeving omtrent staatssteun).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 september 2025
1,2 procent meer occasions verkocht in augustus
2 september 2025
Uitstoot nu al onder doelstelling 2030
2 september 2025
KwikFit verzorgt e-bike service Decathlon
2 september 2025
Ode aan onze helden – ervaren, veerkrachtig en klaar voor de toekomst
1 september 2025
Nieuw bij Hella: kits met blokken en schijven
1 september 2025
UFI levert transmissiefilters Hyundai en Kia
Meest bekeken berichten
Recente reacties