In het kader van de affaire rond sjoemelsoftware heeft de Duitse justitie de eerste manager van het VW-concern gearresteerd. Het gaat om de voormalige Audi-manager Giovanni P.

Hem wordt verweten bedrog te hebben gepleegd. Op het hoogtepunt van dieselgate stelde P. via Youtube-filmpjes dat de Audi-modellen geen verhoogde emissiewaarden hebben. Terwijl bekend was, ook bij hem als manager, dat dit wel het geval was. Behalve bedrog wordt hem ook verweten milieuonvriendelijke producten – de Audi’s – te hebben aangeprezen.

Compensatie

Deze week zal P. worden voorgeleid. Afgelopen week bepleitten Duitse juristen schadevergoeding voor bezitters van de betreffende VW AG-modellen. In de VS is zulke financiële compensatie wel gegeven. Afhankelijk van het vervolg kan de zaak Giovanni P. de autofabrikant nog euro’s gaan kosten.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
24 november 2025
Nieuwe editie Skills Heroes-wedstrijden voor Autoschadeherstel en Autospuiten
24 november 2025
Top tien leasemaatschappijen ongewijzigd
21 november 2025
Bob Velthuis beoogd voorzitter BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven
21 november 2025
Gaspedaal.nl analyseert 14 miljoen apk-rapporten
21 november 2025
‘Geen grossierswisseling voor een concept’
21 november 2025
Meer en meer particulieren aan de EV
Meest bekeken berichten
Recente reacties