Onderdelenfabrikant Delphi heeft een prima eerste kwartaal achter de rug. Bij een omzet van ruim 2,7 miljard euro is een winst gemaakt van 204 miljoen. Een plus ten opzichte van ruim 35 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Reden voor Delphi om aandelen uit te gaan geven.

Financieel staat Delphi er heel wat beter voor dan een jaar geleden. In het eerste kwartaal is het resterende aandeel van General Motors afgekocht voor bijna 2,7 miljard euro. Desondanks heeft Delphi nog een langetermijnschuld van bijna 125 miljoen euro en zit men op een berg cash ter grootte van zeker 1,1 miljard.
Na de sanering beschikt Delphi, verdeeld over dertig landen, over een kleine 115 vestigingen, waaronder veertien R&D centers. De groeistrategie is in het kielzog van de auto-industrie sterk gericht op China. Er worden daar groeicijfers van ver boven de tien procent verwacht, tegen ruim drie procent buiten Azië.

De aandelenverkoop zal door de zakenbanken Goldman Sachs en JP Morgan worden georganiseerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 april 2026
Minder pech met EV’s – deze boosdoener blijft hardnekkig
28 april 2026
Wéér een Chinees merk naar Nederland
28 april 2026
Vertrouwen als verdienmodel
27 april 2026
Software bepaalt de toekomst van de autosector
24 april 2026
Euromaster wordt landelijke montagepartner BandenConcurrent
24 april 2026
VZR: Volkswagen ID.7 Tourer EV van het jaar 2026
Meest bekeken berichten
Recente reacties