De divisie Driveline van GKN heeft een joint venture gesloten met EVO Electric, een fabrikant van elektrische aandrijvingen. Onder de naam GKN EVO Edrive Systems zal het nieuwe bedrijf aandrijflijnen produceren voor elektrische en hybride voertuigen.

Om de joint venture van extra kapitaal te voorzien heeft GKN 25,1 procent van de aandelen EVO Electric gekocht, dat ruim zes miljoen euro oplevert. Behalve dat EVO Electric sterk is in het ontwikkelen en produceren van elektromotoren met een hoog koppel, is het ook een voorloper bij het toepassen van nieuwe materialen. Gezien de ontwikkelingen op de grondstoffenmarkt een extra plus.

Een recente studie van McKinsey geeft aan dat de wereldwijde markt voor elektromotoren in 2020 een waarde kan vertegenwoordigen van 22 tot 25 miljard euro. Voor GKN Driveline, dat sinds enige tijd zelf al Etransmissie- en Eas-concepten voor toepassing in hybride en elektrische voertuigen ontwikkelt, is de joint venture belangrijk omdat het leveringsprogramma kan worden uitgebreid met motorconcepten en bijbehorende dynamo’s.

Vanaf begin februari 2011 gelden er nieuwe veiligheidseisen voor elektrisch aangedreven- en hybride-elektrische voertuigen, met specifiek betrekking op de elektrische aandrijflijn.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties