Royal Dutch Shell bereidt zich voor om, evenals Total, elektrische oplaadpalen te gaan introduceren bij sommige Europese tankstations. De oliemaatschappijen reageren hiermee op de groeiende vloot elektrische voertuigen.

Tankstations in Groot-Brittannië en Nederland zullen later dit jaar als eerste deze service gaan aanbieden. John Abbott, directeur downstream business, zegt dat in een interview met de Financial Times. Tankstations van Eni uit Italië bieden deze service al aan.

Volgens Abbott gaat het nog tientallen jaren duren voordat de transitie van de verbrandingsmotor naar elektrische mobiliteit een feit is. Aan de andere kant biedt het groeiende aantal elektrische voertuigen kansen. Immers, tijdens de verplichte stop van een halfuur om een voertuig op te laden wil de automobilist mogelijk een kop koffie drinken, of iets eten.

Kansen

Alternatieve brandstoffen

Behalve het verkopen van sandwiches aan Tesla-rijders, zo verwoordt de Financial Times het beeldend, hoopt Shell te profiteren van de groei van andere alternatieve brandstoffen. Zo neemt Shell deel in een consortium dat een netwerk van vierhonderd waterstoftankstations bouwt in Duitsland en is het in Brazilië partner in ‘s werelds grootste fabriek van rietsuikerethanol.

Het internationale energieagentschap verwacht dat de vloot van elektrische auto’s wereldwijd zal stijgen van 1,3 miljoen in 2015 tot meer dan 30 miljoen in 2025 en 150 miljoen in 2040. Tegen die tijd zal de vraag naar olie 1,3 miljoen vaten per dag minder bedragen dan op dit moment.

Olie

Acceptatie

Massale acceptatie

De Britse KPMG-consultant John Leech verwacht dat er in 2020 in Groot-Brittannië net zoveel elektrische oplaadstations zijn als traditionele tankstations. “Aan het begin van het volgende decennium zullen we de massale acceptatie van elektrische voertuigen meemaken, maar het zal tot 2030 duren voordat zij de meerderheid van de auto’s op de weg vormen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 januari 2026
Autonet overgenomen door Vitec
30 januari 2026
9147 bezoekers op AutoProf 2026
30 januari 2026
WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt
30 januari 2026
Omzet Liqui Moly groeit in 2025 met 8 procent
29 januari 2026
Peter Lammers hoofd Genesis Nederland
29 januari 2026
Autodoc groeit met dubbele cijfers in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33