Royal Dutch Shell bereidt zich voor om, evenals Total, elektrische oplaadpalen te gaan introduceren bij sommige Europese tankstations. De oliemaatschappijen reageren hiermee op de groeiende vloot elektrische voertuigen.

Tankstations in Groot-Brittannië en Nederland zullen later dit jaar als eerste deze service gaan aanbieden. John Abbott, directeur downstream business, zegt dat in een interview met de Financial Times. Tankstations van Eni uit Italië bieden deze service al aan.

Volgens Abbott gaat het nog tientallen jaren duren voordat de transitie van de verbrandingsmotor naar elektrische mobiliteit een feit is. Aan de andere kant biedt het groeiende aantal elektrische voertuigen kansen. Immers, tijdens de verplichte stop van een halfuur om een voertuig op te laden wil de automobilist mogelijk een kop koffie drinken, of iets eten.

Kansen

Alternatieve brandstoffen

Behalve het verkopen van sandwiches aan Tesla-rijders, zo verwoordt de Financial Times het beeldend, hoopt Shell te profiteren van de groei van andere alternatieve brandstoffen. Zo neemt Shell deel in een consortium dat een netwerk van vierhonderd waterstoftankstations bouwt in Duitsland en is het in Brazilië partner in ‘s werelds grootste fabriek van rietsuikerethanol.

Het internationale energieagentschap verwacht dat de vloot van elektrische auto’s wereldwijd zal stijgen van 1,3 miljoen in 2015 tot meer dan 30 miljoen in 2025 en 150 miljoen in 2040. Tegen die tijd zal de vraag naar olie 1,3 miljoen vaten per dag minder bedragen dan op dit moment.

Olie

Acceptatie

Massale acceptatie

De Britse KPMG-consultant John Leech verwacht dat er in 2020 in Groot-Brittannië net zoveel elektrische oplaadstations zijn als traditionele tankstations. “Aan het begin van het volgende decennium zullen we de massale acceptatie van elektrische voertuigen meemaken, maar het zal tot 2030 duren voordat zij de meerderheid van de auto’s op de weg vormen.”

Deel dit artikel op

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 december 2023
Meest bekeken berichten
Recente Reacties
  • Xander van Pelt on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Interessant artikel wat een aardig beeld schetst op de omvang van de youngtimermarkt én de werkelijke gevolgen ervan in het…nov 24, 08:27
  • Freek Blekxtoon on Martin Kaspers nieuwe algemeen directeur AllParts Nederland: “Fantastisch nieuws voor Allparts en Martin, gefeliciteerd! Een heel goede match, de goede man bij de goede club. Heel veel…nov 23, 20:34
  • Barend Luiting on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Mooie reactie, Bart, dank. Ik analyseerde begin 2021 wat er nog van bouwjaar 2015 rondreed na de termijn van vijf…nov 22, 11:36
  • Bart van den Acker on Symboolpolitiek rond youngtimers: “Voor wat betreft de bijtelling van Youngtimers zou het een veel beter plan zijn de regeling te handhaven, maar de…nov 20, 12:44
  • René Wienen on Camperaars tegen MRB-verhoging: “dat zou ik ook graag weten dan weet ik waar ik zeer zeker NIET OP STEM.nov 3, 23:19