Black Bear, het bedrijf uit Nederweert dat carbon black terugwint uit afgewerkte autobanden, heeft 11 miljoen euro opgehaald om door te groeien. Het geld is bij elkaar gebracht door een consortium bestaande uit ING Sustainable Investments, de Nederlandse investeerders 5square en Social Impact Ventures, en het Thaise SCG.

Met het geld kan Black Bear zijn milieuvriendelijke productieproces verfijnen en nog meer grondstoffen voor de bandenproductie terugwinnen uit afgewerkte banden. “Dit nieuwe consortium betekent veel meer dan alleen nieuw kapitaal”, zegt ceo Martijn Lopes Cardozo. “Het zijn strategische partners, die een sleutelrol zullen spelen in de ontwikkeling van onze technologie en die onze internationale roll-out zullen versnellen.”

Miljoen banden

Black Bear is een Nederlands bedrijf dat een prototype installatie voor de terugwinning van carbon black heeft gebouwd in Nederweert. Hier is het bedrijf in staat om jaarlijks meer dan een miljoen banden te verwerken. Daarbij wordt 5000 ton carbon black geproduceerd, naast 5000 ton biobrandstof, 3000 ton staal en 2 megawattuur aan groene stroom. De fabriek wordt geëxploiteerd in samenwerking met het bandenrecyclingbedrijf Kargo.

Circulair

Mark Weustink van ING Sustainable Investments over Black Bear: “Het is opmerkelijk dat Black Bear in staat is om van oude banden een zeer waardevol product te maken dat een vervuilende grondstof kan vervangen. Tijdens het proces genereren ze ook energie, wat betekent dat het productieproces zeer energiezuinig is. Met zijn baanbrekende circulaire model zorgt Black Bear voor duurzame verandering en heeft het al enkele grote klanten zoals AkzoNobel gewonnen.”
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties