In september werden er 1648 nieuwe elektrische personenauto’s geregistreerd, waarvan 138 PHEV’s (plug-in hybride). Dat betekent dat van de totale nieuwverkoop personenauto’s, in september precies tien procent elektrisch was.

Tot en met september is dat marktaandeel overigens lager, namelijk 4,6 procent. Dit blijkt uit cijfers van het RDC, bewerkt door VER, de Vereniging van Elektrische Rijders. Het elektrische wagenpark is nu 132.400 EV’s groot, waarvan ruim 198.000 PHEV’s. Een erfenis van de fiscaliteit.

Top vijf

De top vijf in dat wagenpark zijn de Mitsubishi Outlander, de Volvo V60, de Tesla Model S (de enige vol-elektrische auto binnen dit vijftal), de VW Golf GTE en de VW Passat GTE. De top vijf van best verkochte elektrische auto’s in september bestaat volledig uit vol-elektrische modellen, namelijk de Tesla Model S, de Tesla Model X, de Nissan Leaf, de BMW i3 en de Hyundai Ioniq.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
1 april 2026
Verkoop gebruikte EV’s verdubbeld in maart
1 april 2026
Werkplaatsomzet onder druk, ondanks meer onderhoud
1 april 2026
Kamer ziet af van verhoging minimumleeftijd youngtimers
1 april 2026
Autoverkopen Nederland dalen in Q1 2026 – met duidelijke oorzaak
1 april 2026
Snap-on: gecertificeerde EV-gereedschappen
31 maart 2026
Meer kans op autoschade na invoering zomertijd – en dit is waarom
Meest bekeken berichten
Recente reacties