Aumacon voorziet voor volgend jaar een verkoopvolume van 515.000 nieuwe auto’s. Bij realisatie van deze prognose dalen de autoverkopen volgend jaar met bijna zeven procent, vergeleken met de circa 550.000 stuks van dit jaar. Het marktvolume komt nog altijd ruim vijf procent uit boven het langjarig gemiddelde van 488.000 stuks.

Volgens Aumacon-directeur Clem Dickmann zal de autosector, evenals andere consumentensectoren, volgend jaar flink hinder ondervinden van de matige kooplust bij het publiek. Er is echter een aantal positieve aspecten uniek voor de autosector.

“Ten eerste zet de combinatie van lage autoprijzen, de voortschrijdende gezinsverdunning en vergrijzing extra druk op de aanschaf van kleine auto’s. Het is in veel gevallen juist een bezuinigingsdaad om een nieuwe, kleine auto aan te schaffen in plaats van doorrijden met een onzuinige, reparatiegevoelige, oudere middenklasser.”
Een tweede impuls voor de autoverkopen in 2012 komt van de elektrische auto’s en hybriden. Het modellenaanbod in beide categorieën zal volgend jaar fors toenemen. Aumacon verwacht dat komend jaar 4.000 nieuwe EV’s, tegenover 20.000 nieuwe hybrides, aan het nationale wagenpark kunnen worden toegevoegd.

Voor kopers en gebruikers van zuinige auto’s is er vooral in de eerste helft van 2012 nog veel voordeel te behalen. De CO2-grenswaarden gaan per 1 juli 2012 echter omlaag, waardoor een verkoophausse verwacht wordt in het tweede kwartaal. Voor leaserijders wordt dit extra interessant aangezien zij zich verzekerd weten van nog tenminste vier jaren van lagere bijtelling. “Voor de merken die hiervoor in aanmerking komen is het dus zaak om een goed inkoop- en voorraadbeleid te voeren”, aldus Dickmann.

Download hier het complete cijferoverzicht van Aumacon >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2026
Radar ontvangt regen aan klachten over abonnement Lynk & Co
12 mei 2026
Vernieuwde website De Hoeve Multipower focust op oplossingen
12 mei 2026
Jim Schouten directeur Innovam
12 mei 2026
Vakantieverkeer zorgt voor meer autoschades
12 mei 2026
Bandenvervangingsmarkt veert op in eerste kwartaal 2026
12 mei 2026
Boekhorst neemt Regio Autoschade Almelo over
Meest bekeken berichten
Recente reacties