Onlangs was ik in Parijs voor een bezoek aan een onderdelenfabrikant, de redactie van een Frans vakblad en een schadecentrum van Mercedes. Kortom: verzekerd van goede lunches en diners. Gezien de centrale ligging zat ik in een Campanile hotel aan de rand van de stad.

Volgens velen een ‘verkeerde’ banlieu (achterstandswijk op z’n Nederlands). Aan het einde van de dag liep ik van het metrostation naar het hotel en kwam langs een fel verlicht trainingsveldje waar een groepje jongeren aan het basketballen was. Alleen viel me op dat ze vooral druk met de bal in de weer waren en geen wedstrijd speelden. Er werden voortdurend twee tablets geraadpleegd.

In mijn slechtste Frans vroeg ik hen (met gevaar voor eigen leven, dacht mijn vrouw) wat ze aan het doen waren. Ik kwam op het goede moment: ze hadden net een nieuwe basketbal gekocht, een zogenaamde 94Fifty van 600 gram. Eén met een sensor inside. De sensor communiceerde met hun tablets zodat ze analyses konden maken van hun dribbelgedrag, schietkracht, scoringskansen en nog veel meer. Bovendien hadden twee van hen een sensor in hun Nike sportschoenen, die ze ook ‘lieten praten’ met hun tablet. Ze waren dus niet zozeer aan het spelen, maar aan het leren.

Ze vertelden me dat de fabrikant van de 94Fifty-bal (ik heb geen verstand basketballen, maar zij gelukkig wel) aan de top van de markt zit en online advies geeft om de prestaties te verbeteren. Ook zijn er vergelijkingen met andere groepen uit de regio of een ander land mee te maken. Kortom: trainingen op maat, op basis van big data via de sensor. Deze fabrikant produceert niet alleen een topproduct, maar komt ook met een interessant dienstenpakket waardoor sporters aan het merk worden gebonden.

Het gaat om een telematicatoepassing die niet alleen tot de verbeelding spreekt van jongeren, maar ze ook aanzet om ermee te experimenteren en van te leren. Bovendien zit er een game-element in, wat het voor deze groep alleen maar aantrekkelijker maakt én deze groep nog loyaler maakt aan het merk.

Hoe ver wijkt dit voorbeeld af van de telematica die autofabrikanten gebruiken? Ook daar gaat het om klantenbinding, beleving, dienstverlening en waardevolle datastromen. Wie of wel samenwerkingsverband in de autobranche krijgt het voor elkaar om een soortgelijke ervaring teweeg te brengen bij automobilisten? Wordt het een zaak van fabrikanten of retailers?

De Parijse basketballers maken zich daar nu niet druk over. Maar als ze straks hun rijbewijs hebben, nemen ze bij de keuze voor een automerk wél de ervaring mee met hun 94Fifty!

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 januari 2026
Marketingsupport voor carwash-prof
27 januari 2026
Nat-in nat filler Glasurit voor snelle reparaties
27 januari 2026
Alle leaseauto’s Heijmans elektrisch
27 januari 2026
Automotive Schadecongres 2025: Over de toekomst van de schadesector
26 januari 2026
LKQ in de etalage
26 januari 2026
Tweedehands EV 28 procent goedkoper dan in 2022
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22