In totaal 45 procent van de schades aan de leaseauto’s van Business Lease Nederland betreft eenzijdige schades. Daarnaast is in de eerste helft van 2012 zo’n 36 procent van de auto’s bij de garage (Carglass) geweest voor een sterretje of barst in de ruit. Dit blijkt uit onderzoek van de leasemaatschappij onder 20.000 voertuigen.

De meeste eenzijdige schade (36 procent) ontstaat doordat de auto over en tegen obstakels aanrijdt, zoals paaltjes, stenen en hekwerken. In 28 procent van de gevallen ontstaat de eenzijdige schade doordat een ander tegen de auto rijdt, wanneer deze geparkeerd staat. Eén op de tien auto’s loopt schade op wanneer van een parkeerplek wordt weggereden.

Top vijf

Uit het onderzoek is een top vijf van schades naar voren gekomen. Schade door het rijden tegen paaltjes en andere obstakels staat op de eerste plaats, gevolgd door schade op de geparkeerde auto. Een lekke band of klapband zorgt ook voor schade aan het wagenpark van Business Lease en staat op positie drie. Vandalisme komt als vierde het meeste voor en schade door verloren onderdelen sluit de top vijf.

Business Lease Nederland is een onderdeel van de Business Lease Group (Autobinck Holding), een leasemaatschappij met een totaal wagenpark van ruim 20.000 voertuigen in operationele lease. Daarnaast heeft het bedrijf meer dan 17.000 voertuigen in Centraal Europa. Het hoofdkantoor is gevestigd in Nederland en er zijn ook vestigingen in Tsjechië, Slowakije, Polen en Hongarije.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 november 2025
Bob Velthuis beoogd voorzitter BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven
21 november 2025
Gaspedaal.nl analyseert 14 miljoen apk-rapporten
21 november 2025
‘Geen grossierswisseling voor een concept’
21 november 2025
Meer en meer particulieren aan de EV
20 november 2025
Van Mossel neemt twee Britse dealergroepen over
20 november 2025
TransConnect breidt uit op Duitse markt
Meest bekeken berichten
Recente reacties