D66-Europarlementariër Gerben-Jan Gerbrandy zal namens het Europees Parlement het onderzoeksrapport schrijven van het parlementair onderzoek naar Dieselgate. Hij is de enige Nederlander met een actieve rol in het onderzoek onder leiding van de Vlaamse politica Kathleen Van Brempt (Vlaamse Socialistische Partij).

“Al het nieuws van de afgelopen maanden heeft de noodzaak van een parlementair onderzoek duidelijk aangetoond. We moeten nu snel van start gaan en op tafel krijgen wat de rol van de lidstaten en de Commissie was in de ontduiking van emissienormen voor auto’s”, aldus Gerbrandy.

Dinsdag probeerde de EU-vertegenwoordiger van de Duitse Christendemocratische partij EVP (de partij van Merckel) het onderzoek nog tegen te houden. Overigens is dat niet unaniem. Want een deel van de EVP-ers is wel voor het onderzoek.

Krisjanis Karins, een Letse vertegenwoordiger in het EU-parlement koos eveneens de zijde van de Duitse EVP. Hij stelde dat hij wil voorkomen dat er een heksenjacht ontstaat die de Europese auto- en onderdelenindustrie blijven kan beschadigen. Maar dat was tevergeefs. Brussel besliste dat het onderzoek nu van start gaat en een jaar in beslag zal nemen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 september 2025
3D-geprinte onderdelen uit afval
15 september 2025
Autotechnicus Nick Joosten elfde in EuroSkills-finale in Denemarken
15 september 2025
Snel fors betere marktdekking Monroe-veren
15 september 2025
Gebruik van gebruikte onderdelen
12 september 2025
ISP-groep plaatst kanttekening bij Data Act
12 september 2025
Auto Prof introduceert Commissie van Advies
Meest bekeken berichten
Recente reacties