De Europese dealersector zit flink in de min. Uit een analyse van 17.000 Europese merkdealers blijkt dat 43 procent van die dealers het eerste halfjaar in de rode cijfers zit, volgens de Britse accountsgroep ASE.

Overigens lag dat percentage in 2012 al op 39 procent. Toen werd een gemiddeld rendement gerealiseerd van één procent, nu is dat 0,8 procent en de trend is dalende.

De oorzaken moeten worden gezocht in een mix van factoren. “Na de crisis van 2008- 2009 werd duidelijk dat er teveel dealers zijn, terwijl de nieuwverkoop min of meer stabiliseert en de aftermarket structureel daalt. Het aantal dealers reduceren is minder makkelijk. Fabrikanten en importeurs houden dealers aan het infuus, omdat zij in bepaalde regio’s geen risico willen lopen met hun potentiële marktaandeel (lees: volume aan auto’s). Een te groot aantal wordt in leven gehouden”, meent Trevor Jones, directeur-eigenaar van ASE.

Daarbij is de emotionele drempel voor veel zelfstandig ondernemers te groot om het (familie)bedrijf te sluiten, zeker zolang de bank hen blijft steunen. Gevolg is dat het aantal merkdealers te langzaam krimpt om de branche op korte termijn weer gezond te krijgen.

Lees hier in Aftersales Magazine nummer 10 het volledige artikel met alle cijfers >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 december 2025
Ondernemers onderling
10 december 2025
‘Innovatie door AI is voor iedereen’
10 december 2025
Claro neemt One2Wash over
10 december 2025
Century-Velodroom opent Experience Center in Groningen
10 december 2025
Bart Janssen directeur a.i. Friesland Lease
10 december 2025
Nieuwe samenwerking tilt schadeherstel in Friesland naar hoger niveau
Meest bekeken berichten
Recente reacties