RAI Vereniging is niet positief over het toekomstige marktvolume en de geldomzet van de totale automotive aftermarket. Voor 2015 verwachten de analisten van RAI Vereniging een forse daling, zowel in omzet als in het aantal onderhoudsmomenten. Maar er is een groot verschil tussen de verwachtingen voor merkdealers en universele garages.

Bij ongewijzigd beleid zal vooral het marktaandeel van merkdealers sterk teruglopen, terwijl het aandeel van onafhankelijke garagebedrijven min of meer stabiel blijft. Dit komt onder andere omdat de verwachting is dat universele bedrijven vaker relatief jonge auto’s (waaronder leaseauto’s) voor onderhoud zullen krijgen. Deels zal dat de teruggang van het regulier onderhouds- en reparatievolume compenseren.

RAI Vereniging berekende de marktgrootte en -aandelen op basis van het rekenmodel van ICDP, de Europese denktank voor met name autofabrikanten en importeurs. Opmerkelijk is trouwens wel dat merkdealers in 2012 juist iets marktaandeel hebben weten terug te winnen wat betreft het volume van onderhouds- en reparatiemomenten.

Lees hier het complete artikel in Aftersales Magazine nummer 11 met diverse cijferoverzichten >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 juli 2025
VER kennispartner van EV Experience
15 juli 2025
Ondernemers met leaseauto vaker beboet
15 juli 2025
20 procent meer refurbished onderdelen verkocht
15 juli 2025
Jongvolwassenen positiever over elektrische occasion
15 juli 2025
Vakantiecheck ANWB Hazeldonk op 18 juli
15 juli 2025
Aftersales top of mind bij de dealer
Meest bekeken berichten
Recente reacties