Duitse Volkswagendealers maken geheime afspraken met klanten, om ze af te houden van rechtszaken tegen Volkswagen. Ze kopen auto’s met sjoemelsoftware terug of zorgen voor nieuwe software dan wel een vervanging van onderdelen. Dan laten zij de klant wel een geheimhoudingsverklaring tekenen.

Op die manier voorkomen deze dealers dat de klant gebruik kan maken van eventuele andere compensaties, bijvoorbeeld via de rechter. Volgens de Süddeutsche Zeitung doen de dealers dat op ‘eigen initiatief’, maar daar is niet iedereen van overtuigd.

Volgens de ADAC – de Duitse ANWB – lijkt het er op dat VW op deze manier in eigen land  rechtszaken wil voorkomen van consumenten die naast een technische oplossing ook een extra compensatie willen, zoals in de VS gebeurt. In Duitsland is een eerste zaak al aanhangig gemaakt en op nog meer procedures zit VW niet op te wachten. In tegenstelling tot de VS hoopt de autofabrikant op een veel lagere schadelast in Europa, juist door het voorkomen van rechtszaken met consumenten. De VW-dealer is daarbij een welkome hulp, zo lijkt het.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 juni 2025
Toyota en Suzuki in top 10 klantvriendelijkste bedrijven
6 juni 2025
EV wordt rijdende buurtbatterij
6 juni 2025
Sprookje
5 juni 2025
Alles-in-één energiebeheersysteem Elecq
5 juni 2025
Smidts neemt Ford in Assen over van Wensink
5 juni 2025
Ecobat verkoopt batterijdistributie aan investeerder
Meest bekeken berichten
Recente reacties