Matthias Müller, ceo van Volkswagen AG, heeft aangekondigd dat de VW-groep in Duitsland een eigen fabriek voor batterijen gaat bouwen. Daarbij gaat het om accu’s voor volledig elektrisch aangedreven auto’s.

Volgens de Duitse media zal de fabriek in Nedersaksen gebouwd worden. Dat Volkswagen eigen batterijen gaat produceren onderstreept de strategie van de fabrikant om voor de langere termijn in te zetten op elektrische mobiliteit. Eerder gaf Müller aan te verwachten dat in 2025 ongeveer een kwart van alle door Volkswagen geproduceerde auto’s (verdeeld over ruim dertig modellen) er een met een elektrische aandrijving zal zijn.

Vorige maand startte Daimler de bouw van een tweede accufabriek, nabij zijn dochterbedrijf Accumotive in Kamenz (deelstaat Saksen). Daimler investeert omen nabij een half miljard euro in wat een van Europa’s grootste accufabrieken moet worden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 juni 2025
Toyota en Suzuki in top 10 klantvriendelijkste bedrijven
6 juni 2025
EV wordt rijdende buurtbatterij
6 juni 2025
Sprookje
5 juni 2025
Alles-in-één energiebeheersysteem Elecq
5 juni 2025
Smidts neemt Ford in Assen over van Wensink
5 juni 2025
Ecobat verkoopt batterijdistributie aan investeerder
Meest bekeken berichten
Recente reacties