Tijdens een bijeenkomst van de Mobiliteitsalliantie op 3 februari heeft minister Madlener van Infrastructuur en Waterstaat gezegd samen met de Mobiliteitsalliantie te willen knokken voor het belang van mobiliteit in Nederland. Hij zei daarbij dat het wel een uitdaging zal worden.

“Er zijn veel wensen, en tegelijk moeten we als kabinet bezuinigen. Maar als minister van mobiliteit trek ik graag op samen met de Mobiliteitsalliantie om aandacht te vragen voor de verbeteringen die nodig zijn”, aldus Madlener

Betaalbaarheid

De minister kreeg van de verschillende organisaties die deel uitmaken van de Mobiliteitsalliantie te horen waar de knelpunten liggen. Zo benadrukte BOVAG-directeur Peter Niesink dat de betaalbaarheid van mobiliteit onder druk staat, met name van mensen met een modaal inkomen.

VNA-voorzitter Renate Hemerik voegde hieraan toe dat overstappen op elektrisch rijden te duur wordt voor veel mensen. Ze wees daarbij op het wegvallen van aankoopsubsidie voor (tweedehands) elektrische auto’s en de korting op de wegenbelasting,

Bereikbaarheid

OV-NL voorzitter Hatte van der Woude vroeg om meer overheidssturing bij bereikbaarheidsvraagstukken, zeker gezien de woningbouw-, energie- en stikstofopgaven. Consistente financiering op lange termijn en betere bestuurlijke afstemming op regionaal niveau moeten ervoor zorgen dat alle vervoersmodaliteiten beter benut worden.

Directeur Fries Heinis van RAI Vereniging maakte de minister daarbij attent op de minder bekende modaliteiten, zoals de scooter en de motor.

Infrastructuur

Voorzitter Elisabeth Post van Transport en Logistiek Nederland stelde onomwonden dat het beroerd gesteld is met de kwaliteit en de veiligheid van de infrastructuur in Nederland. Er wordt naar haar zin te weinig geld voor beheer en onderhoud uitgetrokken. Bovendien zorgt achterstallig onderhoud van bruggen, viaducten en tunnels voor vertraging bij het beroepsgoederenvervoer.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 maart 2026
Derde generatie treedt toe bij familiebedrijf Autobedrijf Kooy
16 maart 2026
Vereniging Elektrische Rijders heeft nieuwe voorzitter
16 maart 2026
Groot aandeel Belron en PHE in winstcijfers D’Ieteren
12 maart 2026
CAO Metaal & Techniek definitief na akkoord vakbonden
12 maart 2026
Inter Cars wordt lid van ADPA
12 maart 2026
Aanstichter wil zelf de brand blussen
Meest bekeken berichten
Recente reacties