Stern Groep kampte in de eerste helft van dit jaar met zware marktomstandigheden. Mede daardoor halveerde de nettowinst ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar tot 631.000 euro. De omzet kwam uit op 449,6 miljoen euro, 10,8 miljoen euro minder dan in de eerste helft van 2013. Dat maakte de onderneming maandag bekend.

Ook het operationeel bedrijfsresultaat viel sterk terug, van 6,8 miljoen naar 3,5 miljoen euro. Door de moeilijke automarkt moest Stern opnieuw reorganisatielasten nemen van 1,1 miljoen euro bij zijn dealerbedrijven. Vorig jaar werd in de eerste jaarhelft 3,5 miljoen euro opzij gezet voor herstructureringen.

Ondanks de lastige marktcondities verwacht Stern ook de rest van het jaar onder de streep een positief resultaat te behalen. Het bedrijf is wel somberder gestemd dan eerder dit jaar, toen het voor 2014 nog uitging van een duidelijk hogere nettowinst dan in het voorgaande jaar. Het ging er toen vanuit dat verdere reorganisatielasten zouden uitblijven.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 mei 2025
Kwart jongeren kiest autoverzekering via vergelijkingssite
16 mei 2025
Nu nog een hobby
15 mei 2025
Minder onderhoudsmomenten, hogere kosten
15 mei 2025
Clepa roept op tot herziening groene transitie
15 mei 2025
Plasnomic benoemt alliantieraad
15 mei 2025
Koppeling Autoflex met PartsLink24
Meest bekeken berichten
Recente reacties