Ondanks het dieselschandaal, lijkt het erop dat Volkswagen AG dit jaar de grootste autofabrikant ter wereld zal worden. Toyota, al vijf jaar op rij de grootste autofabrikant, heeft qua verkopen een zwak eerste halfjaar achter de rug.

Het is de vraag of Toyota dit jaar het productieaantal van tien miljoen voertuigen gaat halen, terwijl Volkswagen daar juist iets overheen zal gaan. In de VS is de nieuwe Prius geen verkoopkanon gebleken. De omzet daalde in de VS in aantallen dan ook met vier procent. De nieuwe omzetprognose die Toyota afgeeft, gaat uit van een daling van de geldomzet van acht procent. De sterk gestegen Yen draagt daar eveneens aan bij.

In het laatste kwartaal zag Toyota de omzet zelfs met zes procent dalen en de operationele winst (5,7 miljard euro) zelfs met vijftien procent. Mede daarom kondigde de Japanse fabrikant afgelopen vrijdagmiddag aan een stevig kostenbesparingsprogramma te gaan doorvoeren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 april 2026
Oog voor uitstekende delen
29 april 2026
Roestvrij stalen remschijven voldoen aan Euro 7
29 april 2026
EV in opkomst, maar dit segment blijft diesel trouw
29 april 2026
Snellere verwerking laadtransacties MultiTankcard
29 april 2026
Integratie tussen thuisladers Ohme en VW
29 april 2026
Klimaat stuurt ontwikkeling Vredestein Quatrac Pro 2
Meest bekeken berichten
Recente reacties