Ruim 22 procent (102.200 garagebedrijven) van alle Europese universele garages en deels ook merkdealerwerkplaatsen (456.600), zijn aangesloten bij een werkplaatsconcept. Daarbij hebben zij de keuze uit 425 verschillende werkplaatsformules. Dit blijkt uit het recent verschenen rapport Garage Serviceconcepten in Europa.

Het in de autobranche gespecialiseerde Duitse onderzoeksbureau Wolk & Partners voerde het onderzoek uit. In het rapport worden concepten voor universele garages schadeherstel, fastfitters, autocenters, bandenspecialisten en glasreparateurs in 33 landen (inclusief Rusland) met elkaar vergeleken. Ruim 66 procent van alle werkplaatsformules vind je in West-Europa. Duitsland en Frankrijk zijn van oudsher de landen met het grootse aantal garages dat bij een formule is aangesloten. Nederland staat op de zesde plaats.

Wolk & Partners voorziet nog veel groeipotentie en ook verdere internationalisatie van de diverse concepten. Momenteel zijn er slechts 25 concepten die in meer dan vier landen aanwezig zijn. Het grootse concept in aantallen outlets is Bosch Car Service met 6.000 stuks en tweede is Checkstar van Magneti Marelli met bijna 5.000 werkplaatsen.

Type Aantal concepten
Universele garage 153
Bandenspecialist 107
Glasreparatie 61
Autocente 49
Schadespecialist 31
Fastfitter 23
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 november 2025
IVA-studenten bezoeken China
7 november 2025
Minder omzet, meer winst Nexen
7 november 2025
Sales versus aftersales
6 november 2025
Auto Prof 2026 groter dan in 2025
6 november 2025
AutoScout24: Prijs occasion stijgt weer
6 november 2025
Genomineerd voor de sloop?
Meest bekeken berichten
Recente reacties