Bij het uitkomen van het oktobernummer van Aftersales Magazine gonst het in Parijs. Nu heeft de lichtstad nooit echt om ‘buzz’ verlegen gezeten, maar oktober in een even jaar is voor autominnend volk een extra reden om de stad met hoofdletters in de kalender te zetten. Ik ben er niet bij, maar de redactionele mailboxen stromen al over van het aldaar te vertonen nieuws.

Voor een magazine als het onze niet direct een plek waar wij het nieuws vandaan halen, ‘onze’ beurs is toch de Automechanika van een maand eerder? Eens. Al waren de noviteiten daar soms lauwwarm, nog van de magnetron die het nieuws uit het coronajaar of eerder opwarmde. Die beurs, waarover wij vorig nummer en dit nummer berichten alterneert normaliter met de vakbeurs in Parijs, Equip Auto. Net zo als de Mondial l’automobile dat doet met de IAA in Frankfurt. Nu zit er slechts een maandje tussen beide aftersales-vakbeurzen.

Ook bijzonder: Equip Auto deelt nu het beurscomplex Paris expo Porte de Versailles met de autobeurs. Geen Mondial de l’après-vente of zoiets maar twee gescheiden beurstitels. Wie zoals ondergetekende in het verleden beide beurzen bezocht heeft weet dat dit een teken des tijds is. Die beurzen vielen immers bijvoorbeeld in het eerste decennium van deze eeuw niet te combineren, simpelweg vanwege ieders volume aan beursmeters. Waarom zou je ook als organisatie, wanneer je beide keren het complex verhuurt aan standhouders en er publiek doorheen jaagt?

Dit jaar dus een combi, eigenlijk zoals het Salon van Genève jaren voordien al deed. Dat Salon is nu naar een tweejaarlijks interval teruggezakt, ook al een signaal van een veranderend sentiment. In autoland is de CES tegenwoordig the place to be. De CES is een beurs rond consumentenelektronica, noem het maar een opgeschaalde Firato voor wie die Nederlandse beursnaam nog wat zegt.

En daarmee zijn we rond, want wat is de verbindende factor tussen al die beurzen? Digitalisering. De auto is connected, de werkplaats evenzeer. Veel van de andere trends, zo niet alle, hangen ermee samen of maken er dankbaar gebruik van. Die nieuwe auto’s staan niet direct in ieders werkplaats maar ze beïnvloeden wel de aftersalestoekomst. Tijdig meebewegen is dus essentieel, des te duurder wordt het leergeld anders.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 mei 2025
Onzekerheid troef over auto uit China
21 mei 2025
Occasionprijzen blijven licht stijgen
21 mei 2025
Apollo: Merk Vredestein blijft bestaan
21 mei 2025
Crisis is kans
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
Meest bekeken berichten
Recente reacties