Begin 2023 introduceerde lakleverancier PPG het ecosysteem LINQ, een platform waarin PPG de verschillende digitale innovaties heeft ondergebracht die schadeherstellers faciliteren bij het uitvoeren van hun schadeherstelwerkzaamheden. Autoschade Service Beerten in Borculo is een van de eerste schadeherstelbedrijven in Nederland die met de digitale tools van PPG LINQ werken.

Partnercontent

Onder de paraplu van LINQ vallen onder meer de DigiMatch fotospectrometer, de kleurvisualisatietool VisualizID, waarmee de resultaten van de fotospectrometer digitaal naar een beeldscherm kunnen worden overgezet, en de mengmachine Moonwalk, die de gewenste lakken op kleur mengt tot op een honderdste gram nauwkeurig. Autoschade Service Beerten stapte in oktober vorig jaar over naar PPG en werkt inmiddels een aantal maanden met LINQ. Over de overstap naar PPG zegt Joris Beerten: “PPG had bij ons een demonstratie gegeven van de Moonwalk en daar waren we meteen al erg in geïnteresseerd. Daarbij is het contact met de mensen van PPG heel prettig. We hadden daar duidelijk een match mee. Vervolgens zijn we ook met LINQ aan de slag gegaan, inmiddels een paar maanden geleden.”

Fotospectrometer

Uiteraard had Beerten al eerder met een fotospectrometer gewerkt. De DigiMatch is in zijn ogen superieur aan zijn eerdere machine. “De medewerkers in de werkplaats zijn nu veel positiever over het kleurmatchen met LINQ, en dat heeft weer invloed op het gehele bedrijf.”

De gemeten waarden worden vanuit de DigiMatch overgezet naar een HD beeldscherm, waarop de kleur in 3D ook virtueel onder andere omstandigheden kan worden beoordeeld, een proces VisualizID geheten. Joris Beerten: “Nadat je de plaats waar je wil inlezen correct hebt gepoetst, kan je met de DigiMatch gaan inmeten. De fotospectrometer zet de gemeten waarden om in meerdere resultaten, die door PPG VisualizID zichtbaar worden gemaakt door deze af te beelden in vergelijking met de waarden van de auto die je hebt ingelezen. Dit betekent dat je niet per se een kleurstaal hoeft te spuiten. Dit scheelt de kleurmaker tijd en materiaal.”

“Het is ook mogelijk om met de VisualizID een bollend oppervlak te simuleren, of een andere lichtinval: felle zon, schaduw, avondlicht… Want hoe nauwkeurig zo’n machine ook meet, uiteindelijk komt het wel aan op het oog van de vakman om te beoordelen wat in een specifiek geval de beste kleur is.”

Autospuiters die heel veel bezig zijn met het maken van kleuren hebben mogelijk geen fotospectrometer nodig. Maar kijk je naar de toekomst, met de beperkte hoeveelheid beschikbare vakmensen, de tijd die nodig is om kennis op te doen en daarbij de moeilijkheidsgraad van sommige kleuren, dan is een fotospectrometer de uitkomst.

Moonwalk

In juni 2019 lanceerde PPG de mengmachine Moonwalk. Er zijn meerdere mengmachines in de markt. Wat de Moonwalk in de ogen van Joris Beerten zo bijzonder maakt, is vooral dat het een heel schone manier van werken is. “Bij andere lakmerken heb je nog wel eens een mengmachine waarbij de potten met de opening naar boven staan. Dan heb je altijd te maken met lakdruppels. De Moonwalk is een gesloten systeem, waarbij je dat niet hebt. En de bussen hangen allemaal ondersteboven, dus ze gaan maximaal leeg, waar je bij andere merken nog wel eens met restanten bleef zitten.”

Investering

Uiteraard vraagt de aanschaf van al deze apparatuur een bepaalde investering. Toch ziet Autoschade Service Beerten het niet als noodzakelijke kosten. “We zien het meer als een keuze. Het blijft een afweging. Voor het gebruik van PPG LINQ PRO betaal je bijvoorbeeld abonnementskosten, maar dat levert zoveel meer werkplezier, snelheid en efficiëntie op dat je moet afwegen: is het me dat waard? Ik denk van wel. Het zijn allemaal extra hulpmiddelen. Waar je vroeger misschien vastliep, heb je nu een systeem dat je verder helpt.”

En zo helpt PPG LINQ PRO Autoschade Service Beerten, net als inmiddels 1200 andere schadeherstelbedrijven in Europa, minder foutlast te genereren, minder afval te produceren en onderaan de streep meer omzet te maken.

Foto boven: HD kleurstalen op de VisualizID, met enerzijds de kleur van de auto en anderzijds de formule die PPG voorstelt. Hierbij kunnen op het beeldscherm de hoek en de lichtinval worden veranderd, zoals ze traditioneel worden vergeleken met handmatig gespoten kleurstalen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 februari 2026
Kroon-Oil kondigt samenwerking aan met racetalent Réne Lammers
3 februari 2026
Verkoop tweedehands elektrische auto explodeert
3 februari 2026
8,9 procent meer occasions in januari
3 februari 2026
Alliance Automotive roept Niterra uit tot Supplier of the Year 2025
3 februari 2026
Sabine Romkes directeur marketing en communicatie Profile
3 februari 2026
Contantengrens naar drie mille: verbod op cash?
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33