Het jaar 2010 spant de kroon als het gaat om het aantal teruggeroepen personenauto’s en lichte bedrijfswagens, 300.333 stuks. In vergelijking met 2009 is dit een stijging van 5,1 procent, ten opzichte van 2008 een ruime verdubbeling. Dit blijkt uit onderzoek van de NOS en cijfers van RDW.

Grofweg is dit jaar in Nederland 1 op de 25 auto’s teruggehaald. Een van de redenen voor de stijging is de complexe elektronica die een auto tegenwoordig bevat en de vele defecten die daarbij ontstaan, maar er worden ook steeds meer eisen gesteld op het gebied van milieu en veiligheid. De concurrentiestrijd zorgt ervoor dat auto’s steeds sneller in de markt worden gezet om de concurrent te vlug af te zijn. Onderdelen zijn hierdoor soms niet uitgebreid genoeg zijn getest, waardoor problemen ontstaan.
Uit de inventarisatie van de NOS blijkt dat nagenoeg alle automerken in ons land dit jaar modellen (preventief) terug hebben gehaald. Dit komt mede door toeleveranciers. Ieder merk maakt gebruikt van onderdelen die extern gefabriceerd worden en vervolgens door toeleveranciers verkocht aan meerdere fabrikanten.

Niet alle terugroepacties van fabrikanten zijn openbaar, omdat zij dit niet hoeven te melden wanneer de veiligheid niet in het geding is. Uit vrees voor imagoschade wordt zo’n actie vaak niet eens door de fabrikant openlijk gemeld. Pon, Renault en Opel geven in een reactie aan de NOS dit openlijk toe.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
19 maart 2026
Aftermarket Academy focust op begrip van automotive aftermarket
19 maart 2026
PPG versterkt marktpositie met overname van EMM
18 maart 2026
Meest waardevaste auto? Deze staat bovenaan bij de ANWB
18 maart 2026
Kia en TotalEnergies samenwerking krijgt een vervolg
Meest bekeken berichten
Recente reacties