In dit 51ste nummer van Aftersales Magazine even geen zakelijke column, maar wel eentje waar u zakelijk wat aan heeft. Leven, overleven en doorzetten, daar gaat het dit keer vooral over. En een beetje over omzet en marge. Het gaat over Mika en wat u van hem kan leren. Het omgaan met een crisis en de inzet die nodig is om te overleven.

Ik leerde Mika begin april kennen in de Automotive Business Lounge bij de wedstrijd FC Utrecht-Heracles Almelo (het werd 2-1). Alle bedrijven met een eigen lounge hadden hun ruimte ter beschikking gesteld aan het Koningin Wilhelmina Kinderziekenhuis en organisaties, zoals Stichting Opkikker. Met bussen en ambulances werden driehonderd (dood)zieke kinderen als vips binnengehaald, waaronder nierpatiëntje Mika.

Hij was voor één dag gebombardeerd tot FC Utrecht fan. Niet dat hem dat veel interesseerde, het had net zo goed een andere club kunnen zijn. Hij klapte net zo hard voor Utrecht als voor Heracles. Nee, hij voetbalde veel liever zelf in de lounge en op de gangen van het stadioncomplex. Alle energie die hij had gebruikte hij bij voorkeur om te scoren tussen de tafels en stoelen. Hij speelde zijn eigen wedstrijd en zette zijn ziekte even opzij. Overleven en wachten op betere tijden, dat is wat hij doet.

Op weg naar huis zette zijn levensverhaal me aan het denken. Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Mika al veel achter de rug. Zijn vader stond zijn eigen nier aan hem af, maar die werd helaas snel afgestoten. Via een stoma krijgt hij vloeibaar voedsel toegediend, omdat zijn lijf geen gewoon voedsel kan verdragen. Desondanks is hij een vrolijk kereltje dat zijn best deed om een goal te scoren. Met zo’n akelige voorgeschiedenis, verwacht je misschien een zielig joch. Het tegendeel is waar: hij gedroeg zich als Willem van Hanegem, een bikkel die voor meer dan honderd procent zin heeft in het leven.

Door dit verhaal moet u zich maar bedenken dat het veel slechter kan, dan minder omzet en dalende marges. Ik ben realistisch genoeg om te weten dat uw zakelijke missie een totaal andere strijd is dan die Mika, zijn broertje Sven en zijn ouders iedere dag voeren. Zij moeten wachten tot een noodlottig ongeval van een ander, hen een nier oplevert.

Gelukkig bent u in de omstandigheden dat u zelf het initiatief kunt nemen om de zaken te keren, een nieuwe richting in te slaan en te overleven. Laat de inzet van deze driejarige topper uw spiegel en inspiratie zijn, al is het maar voor heel even.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 februari 2026
Onderhoud elektrische auto: minder bewegende delen, toch hoge kosten
9 februari 2026
Onder deze groep automobilisten is diesel populairder dan elektrisch
9 februari 2026
R-M introduceert snelle nat-in-nat filler voor efficiënter schadeherstel
9 februari 2026
BOUY Group stapt in Duitse verzekeraar voor old- en youngtimers
6 februari 2026
Nettowinst Ayvens in 2025 bijna miljard euro
6 februari 2026
Sneller wielen balanceren met Hunter Road Force WalkAway
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57