De inschrijving voor de derde editie van de Automotive Innovation Award is geopend. De jury, onder voorzitterschap van Jan Peter Balkenende, nodigt innovatieve partijen in de automotive sector uit hun product in te zenden.

“Talloze Nederlandse bedrijven, organisaties en kennisinstituten werken aan ontwikkelingen die mobiliteit schoner, slimmer en efficiënter maken. Met de AIA brengen we de enorme innovatiekracht van de sector onder de aandacht en belonen we de beste ideeën”, aldus juryvoorzitter Balkenende.

Stimulans

“Om wereldwijd voorop te blijven lopen in een sector die ook voor onze economie heel belangrijk is, moeten we kennis delen, samenwerken en blijven vernieuwen. De Automotive Innovation Award is een goede stimulans. Ik nodig de innovators in de sector uit zich in te schrijven en deze mooie kans op succes en aandacht te pakken.”

Categorieën

De tweejaarlijkse uitreiking van de Automotive Innovation Awards is een initiatief van ANWB, AutomotiveNL, Bovag, Leaseplan, RAI Vereniging en Roland Berger. In 2015 won Mobypark de eerste editie. Vorig jaar waren er drie winnaars:  NXP Semiconductors, Tomtom en Dutch Green Carbon, respectievelijk in de categorieën Technology, Services en Challenging Concepts. De technologie-award is uiteraard voor technische productinnovaties. De categorie Services is bedoeld voor een innovatieve dienst die gericht is op consumenten. In de categorie Challenging Concepts wordt een innovatie bekroond die nog in de ontwikkelfase zit.

Inschrijven

Inschrijven voor de verkiezing kan tot 1 oktober 2018 via automotiveinnovationaward.nl. De jury kiest uit de inzendingen negen finalisten. De winnaars worden bekendgemaakt op 11 februari 2019 in het Louwman Museum in Den Haag.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
9 februari 2026
Onderhoud elektrische auto: minder bewegende delen, toch hoge kosten
9 februari 2026
Onder deze groep automobilisten is diesel populairder dan elektrisch
9 februari 2026
R-M introduceert snelle nat-in-nat filler voor efficiënter schadeherstel
9 februari 2026
BOUY Group stapt in Duitse verzekeraar voor old- en youngtimers
6 februari 2026
Nettowinst Ayvens in 2025 bijna miljard euro
6 februari 2026
Sneller wielen balanceren met Hunter Road Force WalkAway
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57