Veel scholen die mbo-opleidingen autotechniek aanbieden scoren op meerdere punten bovengemiddeld. Maar ook worden er opleidingen op de vingers getikt door de onderwijsinspectie, zo blijkt uit de Keuzegids Mbo.

Leerlingen van het SOMA College, Landstede, Hoornbeeck, Drenthe College, ROC de Leijgraaf en ROC A12 zijn alleen maar positief over hun opleiding. Het SOMA College staat uiteindelijk bovenaan de lijst omdat de leerlingen daar extra tevreden zijn over de stages en de organisatie, en de slagingscijfers daarnaast bovengemiddeld zijn.

Bij ROC Kop van Noord-Holland hebben leerlingen de meeste kans om binnen vier jaar het diploma op zak te hebben. Het ROC West-Brabant scoort het beste op aantal eerstejaars dat zonder problemen doorstroomt naar het tweede jaar. De toetsing is op bijna alle scholen goed in orde. Op maar drie plekken hebben leerlingen minder waardering voor de examens: bij Scalda, ROC van Flevoland en het Nova College.

Onvoldoende

De onderwijsinspectie heeft desalniettemin een aantal scholen op de vingers getikt. De examens bij de opleiding allround monteur mobiele werktuigen van SOMA, autotechnicus van ROC Leiden en tweewielertechnicus van ROC van Amsterdam zijn niet op orde. Ook de opleiding tot autotechnicus van het ROC Zadkine in Rotterdam kreeg een ‘zeer zwak’ van de Onderwijsinspectie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties