In 2025 zullen er wereldwijd meer dan 20 miljoen zelfrijdende auto’s op de wegen rijden. Die voorspelling doet het Amerikaanse onderzoeksbureau Juniper Research. Tot die tijd moet de consument met behulp van intelligente rijhulpsystemen langzaam worden klaargestoomd voor het echte werk.

Juniper onderzocht de toekomst van zelfrijdende auto’s en auto’s met rijhulpsystemen voor de komende tien jaar. Daaruit blijkt dat er volop wordt proefgereden met dergelijke auto’s maar dat een daadwerkelijke, gestroomlijnde strategie nog achterwege blijft. Wel is duidelijk dat voor autonoom rijden een grote toekomst is weggelegd. Alleen moet de consument hiervoor nog warm worden gemaakt.

ADAS

Daarin ligt een grote rol voor het tussentijds gebruik van ADAS (Advanced Driver Assistance System). Met rijhulpsystemen als automatisch remmen, adaptieve cruise control en wegvakherkenning kan de automobilist langzaam maar zeker wennen om in de toekomst het heft volledig uit handen te geven. Bedrijven die volgens Juniper het best zijn voorbereid op autonoom en connected rijden zijn in volgorde van belangrijkheid: 1. Google 2. Volvo 3. Daimler 4. Tesla 5. Apple
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
29 april 2026
Roestvrij stalen remschijven voldoen aan Euro 7
29 april 2026
EV in opkomst, maar dit segment blijft diesel trouw
29 april 2026
Snellere verwerking laadtransacties MultiTankcard
29 april 2026
Integratie tussen thuisladers Ohme en VW
29 april 2026
Klimaat stuurt ontwikkeling Vredestein Quatrac Pro 2
28 april 2026
Minder pech met EV’s – deze boosdoener blijft hardnekkig
Meest bekeken berichten
Recente reacties