Bedrijven met een vooruitstrevende uitstraling hebben een voorsprong bij het werven van jonge vakmensen. Dit is de ervaring van Peter Garritsen, Manager van Autoschade Dampten in Zwaag. Het bedrijf heeft enkele maanden geleden haar nieuwe fossielvrije en duurzame bedrijfspand geopend: “Wij merken dat we hiermee een streepje voor hebben bij de werving van jonge vakmensen.”

Het nieuwe bedrijfspand van Autoschade Dampten is gevestigd op industrieterrein Zwaagdijk-West, waar alleen bedrijven zonder gasaansluiting aanwezig zijn. Ook Autoschade Dampten is compleet los van het gas: “Daarmee zijn wij klaar voor de toekomst”, aldus Garritsen. “Juist dit heeft een aantrekkende kracht op nieuwe technische medewerkers, in een markt die toch al krap is: wij merken dat dit de interesse heeft bij nieuwe medewerkers.”

Extra handen

Autoschade Dampten telt nu 25 medewerkers en kan nog wel wat extra handen gebruiken: “Maar het is erg moeilijk om nieuwe medewerkers te vinden. Daarom hebben we een streepje voor met onze voorsprong op het gebied van elektro­nische oplossingen. Wij merken dat het vak breder wordt en met meer elektronica ook meer nieuwe vakmensen trekt.”

Tekort

Toch ervaart ook Garritsen dat er bijna geen jonge vakmensen zijn: “En als ze er al zijn, willen ze vier dagen per week werken en veel geld verdienen. Ook is hun kennisniveau over het algemeen laag. Wij zoeken daarom naar mensen met interesse in het vak die willen leren en passie hebben.” Ook hanteert hij ruime arbeidsvoorwaarden: “Niet alleen met flexibele werktijden, maar we bieden ook een studiefonds voor mensen in vaste dienst voor hun kinderen. En we bieden gratis fruit van de zaak.” Maar het gaat Garritsen vooral om de passie voor het vak: “Zo hadden we een nieuwe medewerker voor drie dagen werken en een dag school. Hij vroeg of hij een vijfde dag een paar uur mocht komen werken om ook het vak in de spuiterij te leren. Kijk, dan heb je passie. Dat waarderen wij.”

Nog een laatste tip: “Wij organiseren regelmatig snuffeldagen voor leerlingen, ook bij de truckbedrijven binnen onze groep. Tijdens deze snuffeldagen proberen wij de leerlingen binnen te houden.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
31 maart 2025
Toyota populair op Urk, BMW domineert in Blaricum en Bloemendaal
31 maart 2025
Apk significante aanjager werkaanbod
28 maart 2025
Systeem Kia waarschuwt voor naderende hulpdiensten
28 maart 2025
Vakgarage vernieuwt magazine Dichtbij
Meest bekeken berichten
Recente reacties