Net als andere aanbieders wil ZF zijn aanbod uitbreiden. Nu al biedt men 20.000 artikelen, maar dat worden er meer. Op het gebied van chassis, dus steering, remmen en ophanging, is ZF al marktleider. Men wil dit uitbreiden met meer oplossingen die de levensduur van auto’s verlengen.

Men denkt hierbij aan vloeistoffen en artikelen voor reparatie en energie. Er is ook veel aandacht voor software defined vehicles, met name voor ADAS-systemen. Bovendien wil ZF zich gaan richten op diagnose-apparatuur.

Oxidatie remmen

Door problemen vandaag op te lossen, zijn we voorbereid op de toekomst, aldus ZF. Hierbij wil men uitgaan van de eigen sterktes. Deze liggen vooral bij personenauto’s, waarbij zowel verbrandingsmotor als elektrisch belangrijk zijn. Zo ontwikkelt ZF bijvoorbeeld speciale remvloeistoffen, die oxidatie van remmen bij elektrische auto’s moet voorkomen. Ook ontwikkelt men producten voor luchtvering, omdat dit bij elektrische auto’s een grotere rol gaat spelen in verband met aerodynamica. Daarnaast wil ZF zich echter ook meer gaan richten op bedrijfsvoertuigen.

Camera’s

In 2025 wil ZF camera’s aanbieden voor alle populaire modellen op de markt. Ook komt er een nieuw prodiagnostic platform, zowel voor personenauto’s als vrachtwagens. Via remote access heeft de gebruiker toegang tot documentatie van de fabrikant. Ook voor ZF is toegang tot data van groot belang, iets waar het zich via lobby’s actief voor inzet.

Digitalisering

Volgens ZF is de digitalisering van auto’s een veel belangrijkere ontwikkeling dan de opkomst van elektrische auto’s. Er is veel meer communicatie, en werkplaatsen moeten daar op voorbereid zijn. ZF helpt werkplaatsen dan ook de communicatie te digitaliseren, met de hulp van ProManager.

ZF wil ten slotte meer inzetten op remanufacturing. Onderdelen moeten zoveel mogelijk opnieuw gebruikt of gerecycled worden. ZF komt dan ook met een ‘Reman Label’, dat duurzaamheid en kwaliteit garandeert. Op deze producten geldt dezelfde garantie als voor originele producten. ZF verduurzaamt bovendien de verpakkingen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 februari 2026
Joint venture Stellantis en MSX voor Eurorepar Car Service
4 februari 2026
VWE corrigeert cijfers occasionverkopen
4 februari 2026
Duurzaam?
3 februari 2026
Kroon-Oil kondigt samenwerking aan met racetalent Réne Lammers
3 februari 2026
Verkoop tweedehands elektrische auto explodeert
3 februari 2026
8,9 procent meer occasions in januari
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33