Het nieuwe kwaliteitslabel voor adequaat schadeherstel – Auto Schade Keuring – is sinds zaterdag officieel in de lucht. Als eerste bedrijf in Nederland heeft Autoschade van der Ende zich erbij aangesloten.

Ondernemer Vincent Winkes ontving het bijbehorende gevelbord bij de officiële opening van zijn nieuwe bedrijfspand in Maasdijk. Namens de website Jijbepaalt.nl (ijverend voor een vrije keuze van de consument bij autoschadeherstel) overhandigde initiatiefneemster Irene Sommeling het bord aan Winkes.

Inspectie

Sommeling verwacht de komende weken nog meer schadeherstelbedrijven te kunnen aansluiten bij het keurmerk. Concreet komt dat neer op een vrijwillige inspectie van het geleverde herstelwerk door Auto Schade Keuring. Een individueel scorebord toont hoeveel opdrachten het betreffende schadebedrijf heeft uitgevoerd en hoe vaak dat op correcte wijze is gebeurd. “Daarmee hebben ze een unique selling point”, stelt Sommeling. “Ze kunnen aan de buitenwacht laten zien, objectief onderbouwd, hoe ze presteren op hun vakgebied. Een middenweg hanteren we namelijk niet. In onze optiek kun je dit werk niet ‘een beetje goed’ doen, daar is veiligheid van inzittenden te belangrijk voor.”

Verzekeraars

Sommeling zegt “binnenkort” aan tafel te schuiven met geïnteresseerde leasemaatschappijen en verzekeraars die hebben aangegeven het aspect ‘veiligheid’ nadrukkelijk(er) te willen inbouwen in hun propositie aan de consument.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties